The man coat

Party top

Reklame.minimum1-2-5 minimum1-2-4 minimum1-2-3 minimum1-2-2 minimum1-2

Affiliate links: Top from Moves by Minimum, jeans from H&M Close the Loop & Adidas Gazelle sneakers from Rezet Sneaker Store.

Mig og Sidsel (som har fødselsdag i dag! Tillykke!) vender ofte begrebet ‘festtop’. Det stammer egentlig fra en joke om en billig top der ser semi festlig ud, som man så kan bruge som en undskyldning, hvis man hurtigt skal pifte et outfit op. I ved, et par almindelige jeans og en festtop – så er man ligesom klar, ik?

Og se nu her, jeg fandt denne top fra Moves by Minimum og da jeg havde den på, gik det op for mig at jeg måske har fundet en festtop, jeg kan forene mig med. Den er sort og fin, men med crazy ærmer. Præcis sådan en detalje der gør den festlig. Følte mig lidt som Flamingo Emojien, da jeg skød de her billeder (se mig in action på insta hahaha).

 

2 kommentarer

Skriv en kommentar

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

 

Næste indlæg

The man coat